AZERBAYCAN KARGO

Azerbeycan kargo uçakla yapılan kargo taşımacılığı, yurtiçi ve yurtdışına yapılan bir nakliyat sistemidir.Azerbeycan kargo hizmeti, diğer kargo taşımacılığına göre daha fazla maliyetlidir ve bu nedenle de hizmetin fiyatı daha yüksektir. Ancak bu yüksek bedel karşılığında kargolar en kısa zaman içinde adresine teslim edilmektedir. Uçakla Azerbeycan kargo hizmeti, adresten havaalanına, havaalanından havaalanına ya da adresten adrese şeklinde yapılabilmektedir. Her üç şekildeki hizmetin fiyatlandırılması da farklı olmaktadır. Adresten havaalanına hizmetinde kargo, şirket tarafından adresten alınmakta, dağıtım merkezine getirildikten sonra ilgili şehir ya da ülkenin havaalanına teslim edilmektedir. Havaalanından havaalanına teslimat da adından da anlaşılabileceği gibi kargonun havaalanında teslim alınması ve varış noktasındaki havaalanına teslimatıyla sınırlıdır. Adresten adrese yapılan teslimde ise kargo adresten alındıktan sonra ilgili şehir ya da ülkedeki acente aracılığı ile adrese teslim edilmesidir. Bu yöntemde özellikle yurtdışı teslimatlarda, ilgili ülkedeki kargo şirketi ile işbirliği yapılmakta, kargonun havaalanına gelmesinin ardından anlaşmalı olunan şirketin ekipleri teslimatı almakta ve adrese teslim etmektedir. Yurtdışı Azerbeycan kargo hizmetinde kusursuzluk ve güven ön planda gelmektedir. Kargonun adresine güvenli bir şekilde teslim edilmesi önemlidir ve bu hizmetin noksansız bir şekilde yerine getirilmesi için güvenilir firmalardan hizmet alınması tavsiye edilmektedir. Kurumsallaşmış kargo şirketleri her gün teslimat gerçekleştirmektedir.

Ücretlendirme Kargonun Ebat Ve Ağırlığına Göre Yapılır

Azerbeycan kargo hizmetinde ücretlendirme, kargonun boyutları ve ağırlığı ile değişkenlik göstermektedir. Bir kargonun ücretinin ne olacağını tam olarak tespit etmenin yolu, operasyon merkezinde kargonun ebatlarının ve ağırlığının kontrol edilmesinden geçmektedir. Ancak operasyon merkezi aranarak gönderinin yaklaşık bedelinin hesaplanabilmesi mümkündür. Ancak bunun asla net fiyat olmadığı bilinmelidir. Azerbeycan kargo hizmetinde mutlaka profesyonellerin görev yapması şarttır. Bu profesyoneller, ülkelerdeki gümrük mevzuatlarını bilmekte ve buna göre yönlendirme yapmaktadır. Yurtdışı uçakla kargo hizmetinde gümrüklü ve gümrüksüz gönderiler bulunmaktadır. Hediyelikler, numune gönderimi ve benzeri tüm kargolar gümrüksüz işleme tabi tutulurken, ithalat ve ihracat işlemleri kesinlikle gümrüğü tabi tutulmaktadır. Profesyonel personelle hizmet veren kargo şirketleri, gönderiler havadayken ilgili ülkenin gümrük yetkilileriyle irtibata geçmekte ve bu sayede kargonun teslimat süresini kısaltabilmektedir. Bunun gerçekleşebilmesi için de kargo havaalanına indirildiğinde firmanın antreposuna götürülmekte, gümrük yetkilisi incelemeyi antrepoda gerçekleştirmekte, böylece teslimat süresi kısalmış olmaktadır. Kurumsal kargo şirketlerinin yurtdışı parsiyel kargı, yurtdışı ürün getirme ya da gönderme, yurtdışı numune gönderimi ya da getirme, yurtdışından makine ve aksamlarının getirilip götürülmesi, hediye gönderme ve hediye getirilmesi, evrak ve koli gönderilmesi ve getirilmesi gibi sayısız kargı hizmetlerini sunması gereklidir. Üstelik bu hizmetlerin tamamı güvenilir olmalıdır.

Hızlı Teslimat İçin Tüm Bilgiler Paylaşılmalı

Azerbeycan kargo gönderilerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için tamamlanması gereken bazı işlemler vardır. Bunun için kargonun şehir ya da ülke olarak varış yeri, gönderinin içeriği, ağırlık bilgileri, en, boy ve derinlik ölçüleri, ambalajının bilinmesi önemlidir. Bu bilgiler eksiksiz olarak sunulduğunda kargo en kısa sürede adresine teslim edilmektedir. Kargo, kentin ya da şehrin mesafesine göre 3 gün içinde teslim edilmelidir. Yakın mesafedeki gönderilerin aynı gün teslim edilebilmesi mümkündür. Özellikle ülke olarak yakın mesafede bulunan ülkelerde de aynı gün içinde teslimat yapılabilmektedir. Ancak aynı gün içinde teslimat yapılabilmesi için ülkede olağanüstü durumların olmaması gerekmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda teslimatın gecikmesi ya da hiç yapılamamasının mümkün olduğu bilinmelidir. Azerbeycan kargo hizmetinde ekspres, acil ve ekonomik kargo hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetlerin her birinin ücretlendirilmesi farklı olmaktadır. Örneğin ekonomik kargo, fiyatı en uygun olan teslimat yöntemidir ve diğer teslimat yöntemleriyle karşılaştırıldığında en geç teslimatı yapılan bir türdür. Acil ve ekspres kargo yönteminde ise fiyat biraz aha yüksektir ve bu kargo seçeneğinde gönderiler ya aynı gün ya da ertesi gün teslim edilmektedir. Bazı gönderilerin aynı gün tesliminin önemli olduğu bilinmelidir. Örneğin serum ve ilaç gibi tıbbi malzemelerin aynı gün içinde teslim edilmesi gereklidir. Bu tür gönderilerde acil kargo seçeceği tercih edilmelidir. Kimi durumlarda numune gönderimleri de acil kargo hizmetinden yararlanılarak yapılabilmektedir. Profesyonel firmalar, tüm gönderi hizmetlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmekte ve kargoyu kusursuz bir şekilde ilgili adrese teslim etmektedir. Yurtdışı ekspres kargo seçeneğinde de teslimatlar mümkün olduğu en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kurumsal ve profesyonel firmalar, bu tür gönderileri de dünyanın her noktasına yapabilmekte ve teslimat sırasında olabilecek tüm asilikleri ortadan kaldırmaktadır. Bu arada kargo yola çıktığında hangi aşamada olduğunun belirtilebilmesi içir bir kargo takip numarası verilmektedir. Bu takip numarası ile birlikte kargonun nerede olduğu tespit edilebilmektedir.

Aynı Gün Teslimatın Önemi

Azerbeycan kargo hizmetinde uçak kiralama seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenekte büyük hacimli ve hassas kargolar gönderilmektedir. Talep edilmesi durumunda ara transferler de dahil tüm operasyon, kargo firması tarafından gerçekleştirilmelidir. Parsiyel kargo seçeneği, tek parça ürün, makine ya da eşya gönderileri yapılabilmektedir. Tek yapılması gereken de kargonun gönderim bilgilerinin firmaya iletilmesidir. Azerbeycan kargo hizmeti, tüm gönderile için kullanılabilmektedir. Genelde Azerbeycan kargo gönderileri için uçaktan yararlanılmaktadır ancak uçakla gönderim hizmetinden ülke içindeki bir başka şehre teslimatta da yararlanılabilmektedir. Yurtdışına uçakla kargo hizmeti eksiksiz olarak yapılmalıdır. Bu kargo hizmetinden dünyanın hemen her ülkesi için yararlanılabilmektedir. Farklı ağırlıklara sahip olan ve değişik ebatlarda bulunan kargoların gönderilmesini sağlayan profesyonel kargo şirketleri, güvenli hava taşımacılığı yapan firmalarla anlaşma halindedir ve teslimat işlemlerini kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Aynı gün teslimat da yapabilen profesyonel şirketler, örneğin bir iş toplantısı için bir başka kente ya da ülkeye gidildiğinde, unutulan önemli bir evraka aynı gün içinde teslim alınmasını sağlamaktadır. Bunun için tek yapılması gereken, kargo şirketi ile irtibata geçilmesidir. Bu arada yurtdışı teslimatlarda ödemenin gönderici tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Özellikle teslimat ödemesi bir başka ülkede yapıldığında, o ülkenin fiyatlarının geçerli olduğu bilinmelidir. Oysa ülkemizden yapılan teslimatlarda bedel buradan ödendiğinde Türkiye şartlarında bir ödeme yapılmaktadır. Bu nedenle ödemeli kargo gönderimi yapılmaması tavsiye edilmektedir. Yurtdışına yapılan teslimatlarda kargonun güvenli bir şekilde taşınabilmesinin önemi de son derece büyüktür. Bu nedenle gelişmiş altyapılara sahip olan Azerbeycan kargo şirketlerinden hizmet alınması önemlidir. Bu şirketler, yurtdışından Türkiye’ye yapılan gönderilerde de kusursuz hizmet sunmaktadır. Özellikle günümüzde internet üzerinden farklı ülkelerden siparişler verilebilmektedir. Yine aynı şekilde başka bir ülkedeki kişi, internet üzerinden ülkemizden ürün alabilmektedir. İşte bütün bunların teslimatlarının güvenli ve kusursuz yapılmalıdır. Bu nedenle teknik altyapısı güçlü, profesyonel personelin görev yaptığı kargo şirketleri ile iletişim kurulmalıdır.

Ø Azerbaycan Uçak Kargo
Ø Azerbaycan Hava Kargo
Ø Azerbaycan Acil Kargo
Ø Azerbaycan Hızlı Kargo
Ø Azerbaycan Express Kargo
Ø Azerbaycan Kargo Şirketleri
Ø Azerbaycan Kargo Firmaları
Ø Azerbaycan Kargo Fiyatları
Ø Azerbaycan Kargo Gönderimi
Ø Azerbaycan Paket Gönderme
Ø Azerbaycan Evrak Gönderme
Ø Azerbaycan Numune Gönderimi
Ø Azerbaycan‘a Kargo
Ø Türkiye’den Azerbaycan‘a Kargo

Dünyadaki Tüm Ülkelere Teslimat Yapılabilir

Azerbeycan kargo hizmetinde bir gönderinin adresten adrese teslim edilmesi için kargonun boyutlarının çok fazla olmaması gerekmektedir. Özellikle büyük kargoların teslimatının öncelikle havaalanına yapıldığı bilinmelidir. Tüm gönderiler öncelikle havaalanlarına gelse bile büyük gönderiler için gümrük yetkililerine bilgi verilmektedir. Kargo havaalanına indiğinde yetkililer tarafından gerekli kontroller yapılmaktadır. Bu kontrollerin yapılması sırasında firma temsilcisinin de bulunması gereklidir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra kargo şirketi gönderileri ya alıcının adresine ya da anlaşma halinde olduğu kargo şirketinin acentesine teslim etmektedir. Bu arada kargo şirketlerinin her ülkede şubeleri yoktur. Şirketler güvenilir yerel kargo şirketleri ile anlaşma imzalamakta ve bu sayede tüm gönderilerin adreslerine ulaşmasını sağlamaktadır. Azerbeycan kargo hizmeti veren şirketlerde Türkiye’nin her bölgesinden dünyadaki tüm ülkelere kargo teslimatları yapılabilmektedir. Bu gönderiler, aynı gün ya da hava koşullarına göre ertesi gün teslim edilebilmektedir. Her tür gönderiyi adresine ulaştıran kurumsal kimliğe sahip kargo şirketleri, tüm ülkelerdeki gümrük mevzuatlarına hakim bir durumdadır ve bu konuda müşterilerini yönlendirebilmektedir. Örneğin bazı ülkelerde özellikle tekstil numunelerinin giyilemeyecek ve dikilemeyecek şekilde olması yasayla belirlenmiştir. Bu şekilde numunelerden gümrük vergisi alınmamaktadır. Aynı şekilde hediyelik ürün korusunda da adet olarak belli bir sınırlandırma getirilmiştir. Belli bir sayıya kadar hediyelik eşya gümrükten kolayca geçebilmektedir. Ancak sayı aşıldığında gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir ve ayrıca gümrükte inceleme yapılmaktadır. Alanında uzmanlaşmış yurtdışı uçak kargo şirketleri, gerekli olan tüm prosedürlerin tamamlanmasını sağlamakta, bu sayede göndericinin sorun yaşamasının önüne geçmektedir. Ancak bunun için profesyonelleşmiş kargo şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Profesyonel kargo şirketleri, ihbarlı kargo teslimi de yapmaktadır. Bu seçenekte kargo ilgili ülkeye geldiğinde alıcıya bilgi verilmekte, böylece teslimat anında belirtilen yerde olması sağlanmaktadır.