Yurtdışı Kargo

 

Yurtdışı kargo, hem Türkiye’den yurtdışına hem de yurtdışından Türkiye’ye yönelik yapılan nakliye hizmetidir. Dünyadaki hemen hemen tüm ülkelere yapılan kargo hizmetinde güvenlik ve hız önemlidir. Adresten havaalanına, havaalanından havaalanına, havaalanından adrese ve adresten adrese yapılabilen bu hizmetin hızlı ve güvenli olabilmesi için kurumsal kargo şirketlerinin yurtdışındaki güvenilir ve kurumsal kargo şirketleri ile anlaşma yapmış olması önemlidir. Kurumsal firmalar, birden fazla kargonun teslimini de geçekleştirmektedir. Uluslar arası kargo taşımacılığı konusunda uzman olan firmalarla irtibata geçildiğinde, her türlü emtianın güvenli bir şekilde gönderilebilmesi mümkündür. Yurtdışına kargo ve kurye hizmetlerini yanı sıra profesyonel şirketlerin özel uçak ve ambulans uçak kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Ancak bu hizmetlerden yararlanmadan önce kargo şirketinin kurumsal kimliğinin yanı sıra hizmet referanslarının da araştırılması tavsiye edilmektedir. Profesyonel personelle hizmet veren kurumsal kargo şirketleri, ekonomik ve ekspres kargo seçeneklerini sunmaktadır. Bu gönderi seçenekleri ile evrak, paket, dosya, koli, kutu, hediyelik eşya, kişisel eşyalar, numune bazlı gönderiler, makine ve makine parçaları, tekstil ürünleri ve benzeri tüm ürün ve paketler, dünyanın tüm ülkelerine gönderilebilmektir. Yurtdışına kargo göndermek için de şirketin çağrı merkezini aramak yeterli olmaktadır. Kurumsal kargo şirketlerinin çağrı merkezlerinde hizmet veren personel, sektörle ilgili donanıma sahiptir ve arayanı doğru bir şekilde yönlendirebilmektedir.

Kargo Şirketine Ulaşmak Kolay Olmalı

 

Yurtdışı kargo hizmet bedeli öğrenilmek istendiğinde de gönderinin ağırlığı, boyutları ve varış ülkesinin detaylı bildirilmesi gereklidir. Bu bilgiler verildiğinde yaklaşık ücret hesaplanabilmektedir. Bunun yanı sıra kargo ile ilgili bilgilendirme yapılırken çağrı merkezine firma ya da şahıs iletişim bilgilerinin, çıkış ve varış ülke bilgilerinin, giden ürünün en, boy ve yükseklik bilgilerinin, paketin brüt ağırlığının ve adet bilgilerinin eksiksiz bir şekilde sunulması gereklidir. Ayrıca kargonun içeriğinin bildirilmesi, gümrük işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır. Bu bilgiler, gerek telefon gerekse elektronik posta adresi ile verilebilmektedir. Yurtdışına kargo taşımacılığı yapan şirketlerin, kargo uçak kiralama hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için kargo şirketine telefon ya da elektronik posta üzerinden ulaşmak, sonrasında da talebi iletmek yeterli olmaktadır. Bu arada kargo ile taşınması yasak olan ürünler de bulunmaktadır. Şirketler belirtilen ürünleri taşıyamaz, içeriği gizlendiğinde de aksi kanıtlanmadıkça sorumluluk gönderenindir. Taşınması yasak olan kargolar arasında öncelikle kanunlarca taşınması yasak eşyalar vardır. Bunların arasında suç konulu eşyalar vardır. Bunlar; uyuşturucu, ruhsatsız silah ve benzeri tüm suç unsuru taşıyan ürün ve eşyalardır. Evcil olsun ya da olmasın canlı hayvanın taşınması yasaktır. Para, çek, senet, altın, döviz gibi değerli evrak ve nesneler de taşınamaz. Yolculuk sırasında bozulacak ya da kokacak yiyecek ve içeceklerin yanı sıra gıda ürünlerinin soğuk zincir sistemi ile taşınması zorunlu olanların da taşınması mümkün değildir. Kargo ile akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirleyici, pis kokulu sıvı ve gazların da sevk edilmesi yasaktır.

Kargo Şirketi Nedenini Belirterek Taşıma Yapmayabilir

 

Yurtdışı kargo hizmetinde diğer gönderilere zarar verebilecek kargoların taşınmasına sınırlama getirilmiştir. Uzunluğu 3,5 metreden fazla ve açık olan kafes ve mermer gibi eşyaların yanı sıra ambalajı açıldığında kırılması muhtemel olan eşya ve malzemeler, yol, yolcu ve sürüş güvenliğini tehlikeye atabilecek gönderilerin de kargo ile sevkiyatı yasaktır. Bunların yanı sıra kargo şirketinin taşıma konusunda neden göstererek çekince koyabileceği diğer emtianın da taşınması mümkün olmamaktadır. Bu belirtilen yasaklara, tüm kargo şirketleri tarafından uyulmaktadır. Kargo gönderecek kişi ve kurumların da bu kurallara uyması, yasak olan gönderileri için ısrarcı olmaması gerekmektedir.

Tracking & Tracing


Raillway Freight


Production Supply