Yurtdışı Express Kargo

 

Yurtdışı express kargo, profesyonel kargo şirketlerinin sunduğu bir hizmet türüdür. Bu hizmet türünde çok farklı kargolar gönderilebilmektedir. Bunların arasında bulunan yurtdışı ilaç gönderimi son derece önemlidir. Ekspres olarak ilaçlar, aşılar, serumlar ve tüm sağlık malzemeleri gönderilebilmektedir. Ancak bu hizmetin yapılabilmesi için ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı evrak ve faturalarının olması şarttır. Kargolar, ilgili ülkedeki adrese teslim edilebilmektedir. Ekspres kargo ile kozmetik ürünlerin nakliyesinin de yapılması mümkündür. Örneğin oje, pudra ve ruj gibi kozmetik ürünlerinin, üretim sertifikası ve yine Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış çıkış evrakı ile birlikte yurtdışındaki tüm ülkelere gönderilmesi mümkündür.

Ekspres kargo ile tekstil ürünlerinin de gönderilmesi mümkündür. Özellikle ihracat için numune gönderimi, genellikle ekspres kargo yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Numune bazlı ürünler gümrüğe tabi değildir. Ancak gümrüksüz olabilmesi için de bazı ayrıntılar olmalıdır. En önemli ayrıntı da numunenin giyilemeyecek ve üretilemeyecek şekilde kesik olmasıdır.

Gümrüğe tabi olan gönderilerin hızlı bir şekilde teslimatının yapılabilmesi için de kargo firmasının ilgili gümrük merkezini bilgilendirmesi gereklidir. Bu sayede kargo havaalanına iner inmez antrepoda gümrük yetkilileri tarafından kontrol edilmektedir. Böylece teslimat hızlı ir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kurumsal kargo şirketleri, yurtdışına makine, makine yedek parçaları, otomotiv sektörüne ait yedek parçalar gibi tüm kargoları güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Bu kargolar ayrıntılı bir şekilde bildirildiğinde, gümrük aşamasındaki tüm zaman kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

Yurtdışı Zarf Teslimi Yapılmaktadır

 

Yurtdışı express kargo ile mobilya gönderimi de mümkün olmaktadır. Bu yöntemle ev ve ofis mobilyalarının dışında antika mobilyalar ve benzeri tüm ahşap ürünler gönderilebilmektedir. Türkiye’den yurtdışına yurtdışından Türkiye’ye tüm kargo gönderileri, havayolu ile hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu hizmetin güvenli bir şekilde yerine getirilebilmesi için kurumsal kargo firmalarından hizmet alınması önemlidir. Ekspres kargo ile yurtdışına zarf da gönderilebilmektedir. Zarf gönderimi için uzman ekiplere sahip kurumsal statüde kargo şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Kurumsal firmalar, dünyanın hemen hemen her ülkesine teslimat yapabilmektedir. Çünkü bu firmaların farklı ülkelerdeki kurumsal kargo şirketleri ile anlaşmaları vardır ve bu sayede adrese kadar teslimat yapabilmektedirler. Zarf teslimatlarının adresten adrese yapılması gereklidir. Yurtdışına evrak gönderimi de yine kapıdan kapıya yapılmalıdır. Ayrıca mümkün olan en kısa süre içinde gerçekleştirilmelidir. Kurumsal firmalar acil evrakı özenli bir şekilde taşıyarak adresine teslim etmektedir. Ayrıca gönderilerin bir ila üç gün içinde teslim edilmesi de önemlidir. Üç günlük teslimin okyanus ötesine yapılabildiği de bilinmelidir.

Evrak teslimatının dünyanın her yerine yapılması önemlidir. Bu şekildeki bir teslimatı da kurumsal kargo firması aracılığı ile yapılması mümkündür. Evrak, dosya, klasör, fatura, kağıt, zarf, ticari evrak ve benzeri her türlü dokümanın 500 grama kadar olmak koşulu ile gönderimi yapılabilmektedir. Altyapıları güçlü olan firmaların uçak kargo ile tüm kargoları güvenli bir şekilde teslim etmemi mümkün olabilmektedir.

Kargo Şirketinin Altyapısı Güçlü Olmalı

 

Güçlü altyapıya sahip olan kurumsal kargo şirketleri, Yurtdışı express kargo ile hediyelik eşyadan koliye, paketten evraka kadar birbirinden farklı gönderili güvenli bir şekilde adreslerine teslim etmektedir.

Ekspres kargo hizmeti, yurtdışı için uçakla gerçekleştirilmektedir ve bu hizmette güven, hız ve farklı çözümlerin sunulması önem kazanmaktadır. Havayolu ile gerçekleştirilen kargo hizmetinde havaalanında havaalanına, adresten havaalanına, havaalanından adrese ve adresten adrese teslimat yapılmaktadır. Kargo şirketleri zarf ve evrak gönderiminin yanı sıra ithalat ve ihracat ürünlerinin taşımacılığını da üstlenmektedir. Kurumsal firmaların hava kargo hizmetinin yanı sıra kara, deniz ve demiryolu ile kargo teslimatı yapmaktadır.

Güvenilir Hizmet


Taşıma Taşıyıcılar


Dünya çapında Hedef