Yurtdışı Hava Kargo

 

Yurtdışı hava kargo hizmeti, profesyonel kargo şirketlerinden alınmalıdır. Yurtdışı kargo ile eşyalar, evrak, makine aksamları gönderilebilmektedir. Türkiye’den yurtdışına ve yurtdışından Türkiye’ye tüm kargoların güvenli bir şekilde teslim edilmesi için konusunda uzman ve deneyimli personeli olan kargo şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Hava kargo, özel bir taşımacılık türüdür. Ayrı bir bilgi birikimi ile profesyonellik gerektiren yurtdışı uçak kargo taşımacığında güvenlik de ön planda olmalıdır. Yurtdışı uçak kargo hizmetinde gönderiler kısa bir süre içinde ve güvenli bir şekilde adreslerine teslim edilmelidir. Yurtdışına, ithalat, ihracat, numune, ürün, hediye, makine, yedek parça, koli, evrak ve benzeri gönderiler taşınabilmektedir. Profesyonel kargo şirketleri, parsiyel yurtdışı uçak kargo gönderimleri de yapmaktadır. Parsiyel kargo gönderileri için adresten adrese ve havaalanından havaalanına teslimat yapılabilmektedir. Ayrıca kargo uçak kiralaması sunulan hizmetler arasındadır ve özel hizmetler sınıfında yer almaktadır. Ara transfer ve ambalajlama gibi sayısız taleplerin profesyonel kargo şirketleri tarafından ek hizmet talepleri kapsamında değerlendirilmekte ve karşılanmaktadır. Yurtdışı kargo fiyatları, teslimat türüne, kargo gönderilerinin uçak kargo ve kurye tercihlerine, gönderilerin ağırlığına, ebatlarına, varış ülkesine göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık fiyat almak için kargo şirketlerinin müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Havayolu Şirketi De Önemlidir

 

Yurtdışı hava kargo taşımacılığında ülkeden ülkeye fiyat çalışmasının yapılabilmesi için bazı bilgilerin paylaşılması gereklidir. Göndericinin firma ya da şahıs iletişim bilgileri, nereden nereye gideceği, gönderinin içeriği, ambalaj bilgileri, ağırlığı ve ebatlarının bildirilmesi durumunda net fiyata yakın bir fiyat çıkarmak mümkündür. Net fiyatların ise kargo operasyon merkezine ulaştığında verilebilmektedir. Kurumsal kargo şirketleri, yurtdışı uçak kargonun fiyat bilgilerinin yanı sıra teslimat süresi ile ilgili olarak da ücretsiz bilgi vermektedir. Yurtdışı uçak kargo hizmetlerinde gelişmiş altyapıya sahip firmalardan destek alınmalıdır. Zaman kaybı olmadan ve gönderilerin ürünler zarar görmeden kaliteli teslimat, altyapısı gelişmiş olan şirketler tarafından yapılabilmektedir. Her tür kargonun güvenli bir şekilde adresine ulaşabilmesi için merdiven altı olarak nitelendirilen kargo şirketlerinden hizmet alınmaması gereklidir. Ayrıca kargo şirketinin anlaşmalı olduğu havayolu şirketi de önemlidir. Profesyonel kargo şirketi, güvenli havayolu firması ile yurtdışından gelecek kargolar da güvenli bir şekilde taşınabilmektedir. Kargo olarak her türden eşya, çeşitli makineler, değerli evrak ve eşyalar, sağlık gereçleri, önem ve aciliyeti yüksek tüm gönderiler, özenle ve titizlikle taşınmalıdır. Kargo şirketinin uluslar arası iş ortaklığının bulunması da teslimatların adrese yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, şirketin yurtdışı bağlantısının olup olmadığı da sorgulamalıdır.

 

Kargo Şirketleri Döviz Kazandırır

 

Yurtdışı hava kargo taşımacılığı, uluslar arası hızlı kargo taşımacılığı hizmetini dünya genelinde dağıtım ağı olan taşımacılık şirketleri ile yapılan anlaşmalarla sürdürülmesi önemlidir. Bu sayede kargo gönderileri çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilebilmektedir. Uluslar arası taşımacılık yapılırken hava kara, deniz ve demiryolu kullanılmaktadır. Ancak hava kargo taşımacılığı, hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Nedeni de taşımacılık aracı olarak uçakların kullanılmasıdır. Ancak hangi şekilde olursa olsun İhracat ve ithalat taşımacılığında gönderici ya da alıcının gümrük beyannamesinin açılması konusunda gümrük müşavirine vekâlet vermesi, ihracat için ticari faturanın düzenlenmesi, ihracatın ne gibi amaçla yapıldığının beyan edilmesi şarttır. İşletmelerin kendi sektörlerinde söz sahibi olabilmesi için ürünlerinin dünyanın her yerine ulaştırılması gereklidir. Üstelik bunun hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi şarttır. Bu hizmet de profesyonel kargo şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Firmalar, Bu kargo şirketleri sayesinde ürünlerini dünyanın her ülkesine güvenle teslim edebilmektedir. Bu sayede de ülke döviz girdisi elde etmektedir.